Velký a Malý Blaník   

Roku 1895 byla na Velkém Blaníku stavitelem Limaxem vybudována 20metrů vysoká otevřená věž, na níž se mohlo vystoupat jen po žebřících ...

Na úpatí Velkého Blaníku u Kondrace začněte své putování návštěvou Domu přírody Blaníku (expozice věnovaná přírodě geoparku Kraj blanických rytířů  legendě o blanických rytířích), pokračujte do geologické expozice hornin Podblanicka a nakonec navažte na naučnou stezku ,,S rytířem na Blaník" (13 informačních panelů a 17 hravých zastavení pro děti).


Na vrcholu Malého Blaníku, jež se nachází jihozápadně od svého velkého bratra, se nachází romantická zřícenina poutní barokní kaple sv. Máří Magdalény.


www.lounovicepodblanikem.cz/rozhledna/

www.blanik.net

 

 Areál má rozlohu 1ha, je oplocený s možností parkování. Na pozemku jsou dvě budovy, které jsou spojeny jídelnou a kuchyní. Dále se tu nachází 5 dřevěných chatek, vybavených WC, sprchovým koutem a kuchyní. Každá chata je pro 6 osob. V areálu je také multifunkční hřiště (volejbal, nohejbal, ..), pískoviště pro děti, ohniště. K zapůjčení je možný gril. Přijdou si tu na své i vyznavači pěší a cyklo turistiky, nedaleko jsou lyžařské vleky Kouty a běžkařské trasy. Lze podniknout i výlety do blízkého okolí (zřícenina hradu Šelmberk, rozhledna Velký Blaník, historická usedlost v Těchobuzi, Chýnovské jeskyně a město Tábor s historickým jádrem).
 
RESORT Blatnice
Radostovice 33
Smilovy Hory 391 52
telefon 
e-mail 
+420 727 826 820, +420 602 318 169
info@rekreaceblatnice.cz